نکات مهم در یافتن کار اول در مهاجرت به استرالیا

 

 

.مهاجرین جدید ممکن است به این نتیجه برسند  که یافتن کار اول بعد از مهاجرت به استرالیا  از آنچه که انتظار دارند، چالش بر انگیز تر باشد.

گام اول برای شروع بررسی بازار پنهان استرالیا است و این مسئله از این جهت حائز اهمیت است که اقتصاد استرالیا شامل  تجارت های کوچک و متوسط  ( بیش از 70 % ) است که این بیزنسها جهت یافتن نیروهای مورد نیاز خود عموما تبلیغات به صورت آشکار و از طریق سایتهای کاریابی انجام نمیدهند .

لذا در کنار جستجوی کار در سایتهای کاریابی استرالیا و همچنین شرکتهای کاریابی ، شناخت نحوه ورود به بازار کار شرکت ها و بیزنسهای کوچک و متوسط از اهمیت بسیار بالایی برای مهاجرین تازه وارد به استرالیا را دارد .

 

راهنمایی های مهم جهت کار یابی برای مهاجرین استرالیا ؟

 

ارائه رزمه کاری و معرفی نامه خود ( ضروری است )

کارفرمایان استرالیایی عموماً سه یا چهار صفحه رزومه کامل و دقیق از تجربه حرفه ای شما جهت استخدام لازم می دانند.

اغلب ارگان های دولتی  و سازمان های عمومی استرالیا انتظار دارند که متقاضیان کار  یک جدول تحت عموان *معیار انتخاب* خود را تکمیل کنند– این معیار انتخاب میتواند صلاحیت ، دانش ، مهارت ، توانایی و تجربه ای را که یک شخص برای انجام کار به صورت موثر نیاز دارد را توصیف می کند و تقسیم به دو دسته می شوند : 1- معیار های ضروری 2- معیار های مطلوب

 

شرایط ویزای کارآفرینی استرالیا را بخوانید

 

شما باید معیار های ضروری را در نظر داشته باشید زیرا با نداشتن شرایط لازم از جمله ، دانش ، مهارت یا تجربه، شما قادر به انجام آن کار نیستید ، و برای مصاحبه انتخاب نخواهید شد.

بسیاری از مهاجران ماهر  و حتی کسانی که بر زبان انگلیسی مسلط هستند  در معیار های انتخاب درست به مشکل برخورده اند. ما پیشنهاد می کنیم که شخصی به شما کمک کند یا کمک گرفتن از  دستیار حرفه ای برای صرفه جویی در وقت ، خودتان را با روش ها و تکنیک های مصاحبه وقف دهید.

نکته ظریفی که در اینجا وجود دارد این است که خودتان را بیش از آنچه هستید نشان ندهید  زیرا استرالیایی ها اشخاص خود شیفته و دروغ گو را قبول ندارند ، هرچند شما هم نباید خود را دست کم بگیرید.

هنگام پیدا کردن کار بسیار مهم است  که نشان دهید شناخت صحیحی از فعالیت های انجام گرفته توسط کارفرما و بازار آن و همچنین  در مور حق و حقوق خود و کارفرما و  قانون و اسناد و مسائل فرهنگی فضاهای کاری استرالیا را میدانید . پس حتما در این موارد تحقیقات لازم را انجام دهید تا نقطه ضعفی از این جهت نداشته باشید .

تجربه محلی را از طریق مشارکت داوطلبانه بدست آورید ، نسبتاً قسمت عظیمی از استرالیایی ها بطور داوطلبانه کار میکنند تا به جامعه کمک کنند و با مردم در ارتباط باشند و مهارت ها را یاد بگیرند و فرصت های شغلی خود را بهبود ببخشند.

مشارکت داوطلبانه ممکن است بخش عادی از فرهنگ شما نباشد اما  بیش از انچه که فکر کنید به نفع شما خواهد بود .مردم در تمام زمینه های زندگی از جمله مدیران ارشد به این نتیجه رسیدند که فعالیت داوطلبانه بخش مهمی از فعالیتهای روزمره افراد مفید میباشد . پس سعی کنید با انجام امور داوطلبانه و اعلام این فعالیتها در جلسه مصاحبه و یا رزومه خود ، به کارفرما حس بهتری از خود و میزان شناخت فرهنگی و اجتماعی خود از استرالیا را بدهید .

مقدار زیادی طول نمیکشد که متوجه این شوید که ورزش راه سریعی است برای نزدیک شدن به فرهنگ استرالیایی.  برای نزدیک شدن به مردم استرالیا میتوان از ورزش های معروف از قبیل کریکت و فوتبال استفاده کرد  برای مثال : از ملحق شدن باشگاه های ورزشی که از امکانات زیاد و قیمت قابل قبول برخوردار هستند ابا نداشته باشید .

به شدت توصیه می شود   از تجربیات افراد مقیم  استرالیا در زمینه شناخت جامعه و فضاهای کاری استفاده کنید و از انها به عنوان یک داور در مورد نحوه برخورد اجتماعی و کاری خود استفاده کنید .

انتظارات خود را مدیریت کنید. بطور معمول ۳ تا ۶ ماه زمان میبرد تا کار پیدا شود و تقریباً 50 % مهاجران در سطوحی پایین تر از سطح کاری قبل از مهاجرت خود به استرالیا شروع به کار میکنند .مطمئن ترین راه برای کاهش زمان پیدا کردن شغل ، استرس و مایوس بودن از آن این است که اطلاعات درستی در مورد بازار کار در دست داشته باشیم.

استرالیایی ها مردمانی خوش برخورد و رفتاری صمیمانه داردند بنا بر این هرچه با افراد بیشتری در استرالیا ارتباط برقرار کنیم و با آنها خود را وقف دهیم قطعا سریع تر می توانید در مسیر پیدا کردن شغل قرار بگیرید.

اکثریت مهاجران بزرگترین شانس موفقیت زندگی خود را در استرالیا پیدا می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

Recent Posts

Leave a Comment

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Start typing and press Enter to search

Call Now Button