نامهای مورد علاقه ایرانیان مقیم استرالیا

نسل جدید مهاجرین ایرانی در استرالیا در بازه سنی هستند که عموما بعد از مهاجرت و مقیم شدن در این کشور اقدام به بچه دار شدن میکنند . نسل دوم مهاجرین ایرانی در استرالیا شکل گرفته و روز به روز جامعه بزرگتری را در بر میگیرد .

یکی از جذاب ترین دغدغه هایی که والدین قبل از به دنیا آمدن فرزند ایرانی – استرالیایی خود دارند ، انتخاب نام اوست . به هرحال فرزند متولد شده ، در استرالیا بزرگ خواهد شد ، مدرسه خواهد رفت و در نهایت مسیر زندگی او با هویتی استرالیایی و غربی شکل خواهد گرفت . تعداد زیادی از این بچه ها حتی در ارتباط برقرار کردن به زبان فارسی نیز مشکل دارند . در قوانین ثبت گواهی تولد استرالیا ، محددیت خاصی در زمینه نامهای انتخابی وجود ندارد و با توجه به چند فرهنگی بودن این کشور و احترام به نظر اقلیتهای فرهنگی ، امکان انتخاب همه نامهای ایرانی برای فرزند برقرار است .

تعداد زیادی از والدین ترجیح میدهند که از نامهای ایرانی که مشابه غربی دارند و یا از نظر آوایی و تلفظ به طریقی هستند که خاص و عجیب جلوه داده نشوند ، استفاده کنند .

سفارت ایران در استرالیا لیستی از محبوب ترین نامهایی که ایرانیان برای فرزندان خود انتخاب میکنند را منتشر کرده است که با نگاه اجمالی متوجه میشویم که مهمترین دغدغه در انتخاب نام ،‌همان مورد اشاره شده در بالاست :

برای دختران:

سارا – حنا  – آریانا – ملودی – لیانا

برای پسران:

رایان – دانیال – آدرین – سام – کیان

Recent Posts

Leave a Comment

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Start typing and press Enter to search