مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی

توضیحات کلی

اقدام به مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری، مسیر و راهکاری آسان برای آن دسته از صاحبان مشاغل، کارآفرینان و تاجرانی است که کسب و کار آن‌ها موفق و پررونق بوده و یا در زمینه‌ی مدیریت اجرایی در سطوح عالی دارای سوابق درخشانی می باشند و اولویت آنها همواره سهولت و سرعت انجام امور می باشد. در روش سرمایه گذاری متقاضی و افراد وابسته پس از طی مراحلی، موفق به دریافت ویزای اقامت استرالیا خواهند شد، كه بسته به كلاس ويزا، اقامت مي تواند دائم يا موقت با قابلیت تبديل به دائم باشد.

دلیل ترجیح اقدام در سال 97 :

از آنجا که اثبات تمکن مالی نسبت به دو سال قبل از زمان اقدام خواهد بود، لذا متقاضیان مهاجرت در سال 97 می بایست تمکن مالی خود را نسبت به سال های مالی 96 – 97 را به نرخ دلار دولتی استرالیا اعلام نماید (2.900 تا 3.400 تومان)

با توجه به نوسانات نرخ ارز در سال 97 و احتمال رشد قیمت نرخ ارز دولتی تا پایان سال 97، متقاضیانی که در سال 98 اقدام خواهد کرد می بایست از تمکن مالی بیشتری برخوردار باشند تا شرایط اولیه را محقق سازند، لذا شانس موفقیت در پرونده های سال 98 بسیار پایین تر از سال 97 خواهد بود.

اگر قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را دارید فرصت را از دست ندهید.

ویزای 188

این ویزا به متقاضی این اجازه را می‌دهد که به مدت 4 سال بعد از صدور ویزا در استرالیا زندگی کنند که قابلیت افزودن دو سال دیگر به این مدت نیز وجود دارد. هدف دولت استرالیا از ارائه‌ی این ویزا، جذب مدیران و سرمایه‌گذاران موفق جهت بهبود و رونق وضعیت اقتصادی این کشور است. متقاضی به منظور دریافت این ویزا می‌تواند از طریق یکی از 5 زیرشاخه‌ی زیر اقدام کند:

    – نوآوری تجاری:

  برای افراد با مهارت در کسب و کار که می‌خواهند یک تجارت جدید در استرالیا راه‌اندازی کنند یا یک تجارت موجود در استرالیا را مدیریت کنند و توسعه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

    – سرمایه‌گذاری:

  برای افرادی که می‌خواهند یک سرمایه‌ گذاری مشخص حداقل 1.5 میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته‌باشند و به کسب و کار و سرمایه‌گذاری خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند و حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

    – سرمایه‌گذاری خاص:

  برای افرادی که می‌خواهند یک سرمایه‌ گذاری مشخص حداقل 5 میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته‌باشند و به کسب و کار و سرمایه‌گذاری خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا و یا سازمان AUSTRADE به نیابت از دولت استرالیا اسپانسر شوند.

    – سرمایه‌گذاری پریمیوم:

  برای افرادی که می‌خواهند یک سرمایه‌ گذاری مشخص حداقل 15 میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته‌باشند و به کسب و کار و سرمایه‌گذاری خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا و یا سازمان AUSTRADE به نیابت از دولت استرالیا اسپانسر شوند.

    – کارآفرینی:

  برای افرادی که از طرف یک شخص ثالث، بودجه‌ای به مبلغ حداقل 200 هزار دلار استرالیا به منظور تجاری‌سازی یک محصول یا خدماتی در استرالیا و یا توسعه‌دادن یک کسب و کار موجود در استرالیا، دریافت کرده‌اند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند.

دریافت ویزای موقت 188، اولین شرط لازم برای دریافت اقامت دائم از طریق ویزای 888 است. هزینه‌ی این ویزا با توجه به زیرشاخه‌ی انتخابی از 3600 دلار تا 8400 دلار استرالیا متفاوت خواهد بود.

ویزای 405

ویزای اقامت موقت با ساب‌کلاس 405 برای افراد بازنشسته‌ی سرمایه‌داری است که می‌خواهند دوران بازنشستگی خود را در استرالیا بگذرانند.

    – شرایط کلی ویزا:

        – متقاضی باید بیشتر از 55 سال سن داشته باشد

        – هیچ فرد وابسته درجه یک به جز همسر نداشته باشد

        – شرایط مالی در نظر گرفته شده را داشته باشد

        – بتواند یک سرمایه‌گذاری بلند مدت و قابل توجه در استرالیا انجام دهد

ویزای 888

ویزای ساب‌کلاس 888 یک ویزای اقامت دائم و مرحله‌ی دوم از ویزای اقامت موقت با ساب‌کلاس 188 است. متقاضی قبل از درخواست برای دریافت این ویزا و اقامت دائم، باید شرایط مورد نیاز ویزای اقامت موقت با ساب‌کلاس 188 را فراهم کرده باشد. اگر متقاضی قبلاً از طریق ویزای اقامت موقت 188 به استرالیا مهاجرت کرده‌است، قبل از تشکیل پرونده برای دریافت اقامت دائم می‌بایستی مدارکی ارائه کند که نشان دهد،‌ایالت و یا منطقه‌ی اسپانسر‌کننده از حمایت خود از متقاضی کنار نکشیده‌ است.

ویزای 132

ویزای استعداد کسب‌ و کار با ساب‌کلاس 132، یک ویزای اقامت دائم است و به متقاضیانی تعلق می‌گیرد که از طرف یکی از ایالت‌های استرالیا تحت حمایت اسپانسری قرار بگیرند. این ویزا در دو زیرشاحه قابل ارائه است.

– سرمایه‌ی کارآفرینی

– سابقه‌ی کسب و کار قابل توجه

جدول امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی

فاکتور توضیحات امتیاز
 سن  18-24 سال  20
 25-32 سال  30
 33-39 سال  25
 40-44 سال  20
 45-54 سال  15
 55 سال به بالا  0
 سطح زبان انگلیسی  نمره‌ی 5 به بالا در هر مهارت آیلتس یا PTE و تافل ibT‌ معادل  5
 نمره‌ی 7 به بالا در هر مهارت آیلتس یا PTE و تافل ibT‌ معادل  10
 مدرک تحصیلی  گواهی تجارت استرالیا، دیپلم و لیسانس از مراکز آموزشی استرالیا، لیسانس مراکز آموزشی مورد تایید استرالیا  5
 لیسانس مدیریت و تجارت  10
 حمایت ویژه  اگر ایالت اسپانسر کننده تشخیص دهد که کسب و کار پیشنهادی شما،‌ویژه و منحصر به فرد می‌باشد  10
 اموال و دارایی‌ها  مجموع اموال و دارایی شخصی و تجاری خود و همسر در حداقل دو سال اخیر
 800 هزار دلار استرالیا  5
1.3 میلیون دلار استرالیا  15
 1.8 میلیون دلار استرالیا  25
 2.25 میلیون دلار استرالیا  35
 گردش مالی کسب و کار  گردش مالی سالیانه‌ی کسب و کار حداقل دو سال در چهار سال اخیر
 500 هزار دلار استرالیا  5
 1 میلیون دلار استرالیا  15
 1.5 میلیون دلار استرالیا  25
 2 میلیون دلار استرالیا  35
 فقط مخصوص زیرشاخه‌ی نوآوری تجاری  شما یک یا تعداد بیشتری کسب و کار تا قبل از تشکیل پرونده داشته‌اید:
 حداقل 4 سال در 5 سال اخیر  10
 حداقل 7 سال در 8 سال اخیر  15
 فقط مخصوص زیرشاخه‌ی سرمایه‌گذاری  سرمایه‌گذاری واجد شرایط به مبلغ حداقل 100 هزار دلار استرالیا:
 حداقل 4 سال تا قبل از تشکیل پرونده  10
 حداقل 7 سال تا قبل از تشکیل پرونده  15
 مدارک نوآوری تجاری  مدارک ثبت اختراع یا طراحی ثبت شده  15
 مدارک علامت تجاری ثبت شده  10
 مدارک توافقنامه رسمی سرمایه‌گذاری مشترک  5
 مدارک کسب و کار صادرات  15
 مدارک سهام‌داری در کسب‌ و کارهای پررونق و رو به رشد  10
 مدارک کمک‌های مالی و یا بودجه‌ی سرمایه‌گذاری  10
 اسپانسر ایالتی و منطقه‌ای  حمایت ویژه (مناطق محدود)  10

جمع اوری مدارک

اولین و مهمترین مرحله در اقدام برای دریافت این نوع ویزا، جمع‌آوری مدارک مورد نیاز است. بر اساس چک لیست‌های ارایه شده توسط وکیل مهاجرت و راهبری یک به یک، مجموعه مدارک شخصی و تجاری شما جهت درخواست اسپانسر ایالتی و در نهایت ارسال پرونده به اداره مهاجرت تکمیل می‌گردد.

لاج کردن پرونده در اداره مهاجرت

بعد از دریافت دعوتنامه از اداره‌ی مهاجرت، نوبت به تشکیل پرونده در این اداره می‌رسد. در این مرحله باید تمامی مدارک متقاضی و همراهانش با حزییات کامل در هنگام تشکیل پرونده ارسال شود. هزینه‌ی تشکیل پرونده برای هر زیرشاخه‌ در این ویزا متفاوت است و براساس جدول هزینه‌ها محاسبه می‌گردد.

پیگیری تا زمان صدور ویزا

بعد از تشکیل پرونده در اداره‌ی مهاجرت، باید صبر کرد تا مسئول رسیدگی به پرونده مشخص شود تا متقاضی بتواند از طریق آن مسئول، پیگیر پرونده‌ی مهاجرتی خود شود. در این مرحله از متقاضی خواسته می‌شود که نقصی مدارک خود را در صورت وجود تکمیل کند. گواهی عدم سوء پیشینه و انجام تست‌های پزشکی در این مرحله از متقاضی خواسته می‌شود. اگر تمامی این مراحل بدون مشکل سپری شوند، ویزای فرد صادر می‌گردد.

final-footer2
ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Start typing and press Enter to search