بازدید از استرالیا از طریق ویزای توریستی و گردشگری

توضیحات کلی

هر ساله میلیون‌ها نفر با هدف‌های مختلف از طریق ویزای توریستی و گردشگری به استرالیا سفر می‌کنند. انواع ویزاهای توریستی و گردشگری به متقاضیان این امکان را می‌دهد که از دوستان و اقوام خود دیدار کنند، در سمینارها و رویدادهای تجاری شرکت کنند یا به بازدید از استرالیا بپردازند. برای دریافت این ویزا، متقاضی می‌بایست مدارکی نشان دهد که قصدش از سفر، فقط بازدید از این کشور است و هیچگونه قصدی مبنی بر ماندن در این کشور ندارد. دولت استرالیا  تمامی ساب‌کلاس‌های این ویزا را حذف کرده و تمام بازدید‌کنندگان با هر هدفی می‌بایست از طریق ویزای ساب‌کلاس ۶۰۰ اقدام نمایند. متقاضیان می‌توانند از سه طریق برای دریافت ویزای توریستی و گردشگری اقدام کنند:
– بازدیدکننده‌ی تجاری: مختص افرادی است که به منظور بازدید کوتاه از یک کسب و کار،‌ مذاکره‌ی تجاری یا شرکت در کنفرانس و رویداد تجاری قصد ورود به استرالیا دارند.
– توریستی و گردشگری: مختص افرادی است که برای تفریح، تعطیلات و بازدید از دوستان و اقوام قصد ورود به استرالیا دارند.
– حمایت توسط خانواده: مختص افرادی است که قصد بازدید از خانواده دارند و اقوام آن‌ها در تمام مدت سفر اعلام حمایت مالی می‌کند.

پیگیری تا زمان صدور ویزا

بعد از تشکیل پرونده در اداره‌ی مهاجرت، باید صبر کرد تا مسئول رسیدگی به پرونده مشخص شود تا متقاضی بتواند از طریق آن مسئول، پیگیر پرونده‌ی مهاجرتی خود شود. در این مرحله از متقاضی خواسته می‌شود که نقصی مدارک خود را در صورت وجود تکمیل کند. اگر تمامی این مراحل بدون مشکل سپری شوند، بعد از گذشت کمتر از ۲۴ ساعت  تا دوماه ( بسته به لود کاری دفتر بررسی کننده ) ویزای فرد صادر می‌گردد.

تشکیل پرونده‌ی مهاجرتی

بعد از جمع‌آوری مدارک، می‌بایست پرونده‌ی متقاضی به صورت آنلاین در اداره‌ی مهاجرت تشکیل شود. بعد از پرداخت هزینه‌ی تشکیل پرونده ، پروسه‌ی بررسی مدارک آغاز خواهد شد

جمع آوری مدارک

به دلیل حساسیت بالای اداره‌ی مهاجرت بر روی این ویزا، جمع‌آوری مدارک را می‌توان مهم‌ترین قسمت از پروسه‌ی دریافت ویزا دانست. در این مرحله مدارک مورد نیاز با توجه به هدف بازدید‌کننده، توسط وکیل امور مهاجرتی مشخص خواهد شد. مدارک تکمیلی ویزای توریستی و گردشگری به شرح زیر است:
– گواهی شغلی با ذکر وضعیت اشتغال،‌ مدت اشتغال و پست سازمانی،‌ میزان حقوق دریافتی و تایید مرخصی توسط کارفرما
– دعوت‌نامه و کپی ویزای شخص دعوت‌کننده به همراه مشخصات کامل
– مدارک دال برا توانایی مالی
– مدارک دال بر قیدها و انگیزه‌ها برای بازگشت به کشور مبدا

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Start typing and press Enter to search