ملبورن بهترین شهر برای زندگی در دنیا برای هفتمین سال پیاپی

 

شهر ملبورن دوباره رتبه اول به عنوان بهترین شهر در دنیا از نظر اقتصادی ، خدمات درمانی ، تحصیلی و  بافت شهری را از آن خود کرد.   براساس آخرین رتبه بندی سازمان  The Economist Intelligence Unit با بررسی ۱۴۰ شهر دنیا مجموعه شهر های دنیا را از نظر میزان قابلیت زندگی ارزیابی میکند که ۵ شهر اول به ترتیب زیر هستند .

  1. ملبورن
  2. وین
  3. ونکوور
  4. تورنتو
  5. ادلاید و کلگری

برترین شهر های دیگر استرالیا که توسط این دپارتمان امتیازات قابل توجهی گرفتند میتوان ادلاید که در رتبه پنجمین و همچنین پرت در رتبه هفتمین و سیدنی با رتبه یازدهمین را مثال زد. شهر ملبورن هفت بار پی در پی رنک  اولین شهر دنیا را ثبت کرده که نمره 97.5 از 100 این امتیاز بندی ثبت کرده است .

شهردار شهر ملبورن آقای رابرت دیل ذکر کرد: دپارتمان EIU  از قابل قبول ترین سیستم‌های ارزشیابی در دنیا به حساب می‌آید و همچنین ایشان اشاره کردند، اهالی ملبورن باید به این رکورد افتخار کنند و این تقدیر ارزش شهر ملبورن را در دنیا برای  داشتن کسب و کار ، سرمایه گذاری و مهاجرت بالا میبرد. این رتبه میتواند به این شهر کمک کند که بالاترین رتبه را در جهت جذب متقاضیان مهاجرت به استرالیا و همچنین متقاضیان ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا کسب کند .

یکی از مهمترین دلایل که ملبورن را از سایر شهر های دنیا مجزا می سازد، داشتن رتبه پایین جرم و جنایت و تروریسم در مقایسه با دیگر شهر های دنیا است. Emma King از خدمات اجتماعی هیات ویکتوریا اشاره داشت، این ارزشیابی چهره شهر ملبورن را بالا برد و همچنین ذکر کردند، این سنجش‌ها واقعیت شرایط زندگی راحت و مطلوب در ملبورن را درخشان تر کرد. قابل توجه است که این شهر در سال گذشته یکصد هزار شغل جدید به وجود آورده و همچنین شرایط خدمات درمانی که از سطح بالایی در دنیا برخوردار است را ارائه می دهد.

جهت مطالعه گزارش کامل و معیارهای ارزش‌گذاری میتوانید از این لینک استفاده نمایید .

 

Recent Posts

Leave a Comment

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Start typing and press Enter to search