معرفی آزمون جدید و ارزان تر توسط ناتی

در سیستم مهاجرت تخصصی استرالیا به متقاضیانی که تسلط در یکی از زبانهایی که در کامیونیتی استرالیا استفاده میشود تسلط دارند ،‌۵ امتیاز تشویقی ارائه میگردد که خوشبختانه زبان فارسی از زمره این گزینه ها قرار میگیرد .

در سالهای دور ،‌صرف تحصیل در مقطع لیسانس به بالا به زبان فارسی ،‌امتیاز لازم را برای متقاضیان به ارمغان می آورد . از بعد از معرفی سیستم اسکیل سلکت ،‌موفقیت از آزمون های سطح نیمه حرفه ای یا حرفه ای امتحان مترجمی برگزار شده توسط سازمان ناتی ،‌پیش نیاز اخذ این امتیاز بوده است .

این امتحان متاسفانه فقط در سطح حرفه ای و با هزینه ای بالا در ایران برگزار میشد که از حدود دو ماه قبل ثبت نام آن به صورت موقتی به حالت تعلیق در آمده بود .

خوشبختانه در جدیدترین اطلاع رسانی ،سازمان ناتی گزینه جدیدی را به عنوان NAATI CCL Test معرفی کرده است که متقاضیانی که به دنبال مدرک مترجمی حرفه ای از ناتی نیستند و تنها جهت اخذ این ۵ امتیاز تشویقی نیاز به اخذ مدرک از این سازمان دارند میتوانند از این ازمون استفاده نمایند .

این آزمون هزینه کمتری از آزمون حرفه ای ناتی را خواهد داشت و در حال حاضر ۸۰۰ دلار اعلام شده است و از مارچ ۲۰۱۸ برگزار خواهد گردید . اطلاعات تکمیلی در این مورد ،‌توسط سازمان ناتی در نوامبر امسال به اطلاع علاقه مندان خواهد رسید .

 

Recent Posts

Leave a Comment

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Start typing and press Enter to search