شرایط شهروندی استرالیا

توضیحات کلی

جهت اخذ شهروندی استرالیا فرد متقاضی باید شرایط زیر را لحاظ کند:

     – اقامت دایم استرالیا را داشته باشد ( حداقل به مدت یکسال)

     – شروط حداقل مدت زمان اقامت در استرالیا را داشته باشد: در حال حاضر حضور سه سال در چهار سال گذشته که نه ماه آن در سال آخر منتهی به اقدام باشد.

     – از شخصیت مناسبی برخوردار باشد

     – تمایل به زندگی و اقامت دایم در جامعه استرالیا را نشان دهد

نکات :

    – در صورتیکه شرط حداقل زندگی در استرالیا را رعایت نکرده باشید،‌ در حالات خاص ممکن است که با پرونده شهروندی شما موافقت گردد.

    – فرزندان زیر ۱۶ سال میتوانند در پرونده شهروندی شما باشند حتی اگر شرط مدت اقامت مورد نیاز را رعایت نکرده باشند.

    – فرزند والدینی که اقامت دایم استرالیا دارند در صورتی که در خاک استرالیا به دنیا بیایند، شهروند استرالیا خواهند بود.

    – جهت محاسبه امکان تایید شرایط حداقل اقامت در استرالیا میتوانید از  این لینک  استفاده کنید.

نحوه اقدام

در ابتدا لازم است مدارک مورد نیاز تهیه شود که شامل:

    – مدارک شناسایی: می‌تواند گذرنامه معتبر شما، ترجمه‌ی تایید شده شناسنامه یا کارت ملی و همچنین مدارک شناسایی استرالیایی مانند گواهینامه و … باشد.

    – گواهی تغییر نام – در صورتیکه تغییر نام انجام شده باشد.

    – برگه‌ی عدم سوء پیشینه: اگر بعد از سن ۱۸ سالگی و بعد از اخذ اقامت دایم استرالیا، مجموعا بیش از یکسال در کشور دیگری اقامت داشته اید،‌ لازم است برگه عدم سوء پیشینه از آن کشور ارایه کنید.

    – مدارک اثبات آدرس

سپس باید جهت درخواست شهروندی اقدام فرمایید. اینکار می‌تواند به صورت آنلاین و با استفاده از immiAccount انجام گیرد. در حال حاضر هزینه اقدام برای شهروندی استرالیا ۲۸۵ دلار است و در صورتی که از Concession استفاده می‌کنید ،‌می‌توانید مشمول تخفیف شوید. در مرحله بعد برای شما نامه ای ارایه خواهد شد که تاریخی جهت مصاحبه با آفیسر ( در صورت نیاز به ارایه مدارک تکمیلی) و همچنین انجام تست شهروندی اعلام می‌گردد. بهتر است قبل از حضور در این جلسه با مطالعه این جزوه، دانش خود را در زمینه فرهنگ،‌ جغرافیا، سیاست و جامعه استرالیا بالا ببرید. افراد بالای 65 سال نیازی به انجام این تست ندارند.بعد از موفقیت در مرحله تست شهروندی،‌ باید منتظر نوبت خود جهت شرکت در مراسم شهروندی باشید که معمولا به صورت جمعی و در محله زندگی شما برگزار می‌گردد. در این مراسم و بعد از انجام قسم شهروندی،‌ می‌توانید برگه‌ی شهروندی خود را دریافت کنید. بلافاصله بعد از دریافت این برگه، شما می‌توانید برای دریافت پاسپورت استرالیا اقدام کنید.فراموش نکنید که شما از این بعد حق رای دارید و باید جهت انتخابات ثبت نام کنید.

شرایط شهروندی استرالیا

توضیحات تکمیلی و تشریح شرایط شهروندی استرالیا توسط مهندس دامون آرین، وکیل رسمی امور مهاجرت به استرالیا

final-footer2
ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Start typing and press Enter to search