رتبه بندی کیفیت زندگی در کشور ها بر اساس گزارشات سازمان ملل متحد

در یکی از گزارشات سازمان ملل متحد، کیفیت زندگی در بین کشور های جهان مورد مقایسه قرار گرفته است.
این گزارش سه حوزه اصلی را شامل می شود: شرایط اقتصادی، آموزش و امید به زندگی (که از طریق درآمد ناخالص ملی،میانگین سالهای تحصیلی و امید به زندگی در هنگام تولد برآورد می شود.)
استرالیا نمره a.935 را در فهرست شاخص توسعه انسانی (HDI) ثبت کرده است که توانسته جایگاه دوم در این لیست را بدست بیاورد. همچنین نروژ در این لیست رتبه اول و سوییس رتبه سوم را به خود اختصاص داده اند.
براساس این گزارش، استرالیایی ها می توانند به طور متوسط 82 سال و نیم انتظار طول عمر و متوسط 13 سال تحصیل داشته باشند. درآمد ناخالص ملی برای هر فرد $58.618 دلار است. با وجودی که میانگین چهار سال بیشتر از دیگر ملیت ها زندگی می کنند و زمان بیشتری را در زمینه تحصیل در مدرسه می گذارند، زنان استرالیایی در مقایسه با مردان درآمد بسیار پایین تری دارند. متوسط درآمد ناخالص ملی آنها 46،727 دلار است، در حالی که مردان به میزان قابل توجهی با $ 70،620 در رتبه بالاتری هستند.
در حالی که نروژ با ضبط یک درآمد ناخالص ملی بهتر (90،148 دلار)، استرالیا را در این مرحله شکست داده است، اما آنها در مقياس اميد به زندگي (6/81 سال) و همچنين تعداد سالهاي تحصيل (6/12 سال) رتبه پايينتري را به دست آورده اند.
سایر کشورهای برتر جهان در رتبه بندی کیفیت زندگی ده کشور دانمارک، هلند، آلمان، ایرلند، ایالات متحده آمریکا، نیوزیلند و کانادا هستند، همینطور سنگاپور به عنوان برترین کشور آسیایی در رتبه 11 قرار دارد.
براساس رتبه بندی اعلامی از طرف سازمان ملل متحد:

1- نروژ
2- استرالیا
3- سوئیس
4- دانمارک
5- هلند
6- آلمان
7- ایرلند
8- ایالات متحده
9- کانادا / نیوزیلند (هر دو به صورت مساوی)
10- سنگاپور

Recent Posts

Leave a Comment

ارتباط با ما

پیام خود را برای وکیل شرکت بفرستید

Start typing and press Enter to search